Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Święto 3 Maja
Powiat Gliwicki tradycyjnie już obchodził będzie Święto Narodowe Trzeciego Maja wspólnie z Miastem Gliwice.

W czwartek 3 maja o godz. 12.30 w kościele katedralnym pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła (ul. Jana Pawła II 5a w Gliwicach) zostanie odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny. Po liturgii nastąpi przemarsz na plac Krakowski, gdzie o godz. 14.30 rozpoczną się oficjalne uroczystości z udziałem między innymi wojska, pocztów sztandarowych i przedstawicieli władz samorządowych. Flaga państwowa zostanie podniesiona na maszt, odbędzie się także apel i defilada. Około godz. 15.00 zaplanowano występ Mażoretek Pantery z Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach.

Oficjalnym uroczystościom towarzyszyć będą wydarzenia artystyczne. O godz. 16.00 w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a w Gliwicach) rozpocznie się koncert pieśni patriotycznych z udziałem Jana Marii Dygi, Danuty Widuch-Jagielskiej, Andrzeja Zaczkowskiego i Piotra Oczkowskiego. Zaś o godz. 18.00 w Teatrze Miejskim w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55‒57) zaplanowano bardzo nastrojowy występ Nuli Stankiewicz – artystka wykona koncert „Byle nie o miłości. Piosenki Agnieszki Osieckiej”.

O godz. 19.00 w uroczym zabytkowym kościele pw. św Jerzego w Gliwicach-Ostropie (ul. Piekarska 13) rozpocznie się natomiast koncert „Przesłanie dla Pokoju” w wykonaniu Kapeli Dobrej Woli Jerzego Moskały, dzieci z przedszkola Chatka Uszatka oraz chóru Heimat, zagra także Orkiestra Dęta Ostropa.