Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

maskotka

fot. materiały organizatora

Uczelniane maskotki to popularny pomysł promocyjny na uniwersytetach amerykańskich czy europejskich. Swoje pluszowe symbole mają np. Uniwersytet Śląski i Śląski Uniwersytet Medyczny. Teraz przyszedł czas na Politechnikę Śląską. Właśnie ogłoszono konkurs na maskotkę uczelni oraz nazwę dla niej.

Maskotka ma jednoznacznie kojarzyć się z Politechniką Śląską i być zgodna z wizją uczelni jako prestiżowego, europejskiego uniwersytetu technicznego. Jest to również dobry sposób na tzw. ocieplenie wizerunku technicznej uczelni.

Projekty można przesyłać do 31 maja. Prace zostaną ocenione według następujących kryteriów: czytelność komunikatu, innowacyjność i pomysłowość, walory estetyczne projektu oraz potencjał promocyjny.

Władze uczelni zapowiadają, że może w konkursie pojawić się gotowy projekt, ale zastrzegają sobie również możliwość ingerencji i zmian.

Dla twórców najlepszych prac przewidziano nagrody pieniężne. Osiem finałowych projektów będzie można zobaczyć na specjalnej wystawie, którą z początkiem czerwca przygotuje uczelnia.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.