Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

W czasie długiego majowego weekendu policjanci gliwickiego garnizonu zatrzymali na tzw. gorącym uczynku 26 sprawców przestępstw (liczba nie obejmuje sprawców wykroczeń). W tej grupie znalazło się aż 13 nietrzeźwych kierowców. Ujęto osoby, które dopuściły się m.in. podpalenia samochodu, włamania, niezatrzymania do policyjnej kontroli, gróźb karalnych oraz te kierujące wbrew sądowym zakazom. Na drogach zdarzyło się 66 kolizji, doszło do wypadku na torowisku przy ul. Chorzowskiej, gdzie tramwaj potrącił siedzącego na torach mężczyznę.


W czasie długiego weekendu policjanci podejmowali średnio 130 interwencji dziennie. Podczas swoich działań zatrzymali siedem osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości.

W piątek, 4 maja o godz. 19.00 na ul. Wolskiego w Gliwicach funkcjonariusze z drogówki zatrzymali 80-letniego kierowcę forda, który miał we krwi ponad 1,5 promila alkoholu. Dwie godziny wcześniej, przy ul. Poznańskiej w Pyskowicach, podczas kontroli ciągnika siodłowego z naczepą, okazało się, że kierowca tira jest pijany. Badania wykazały u niego 1,25 promila. Obaj panowie, jak i 11 innych nietrzeźwych za kółkiem, straciło uprawnienia do kierowania, a ich sprawy będzie teraz rozstrzygał sąd.
Z kolei gliwicka komenda miejska wyjaśnia przyczyny wypadku, do jakiego doszło w czwartek, 3 maja przed godziną 22.00 w Gliwicach. Tramwaj potrącił siedzącego na torach nieznanego mężczyznę. Poszkodowany, z poważnymi obrażeniami ciała, trafił do szpitala.