Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

„Makbet” (fot. Brinkhoff/Mögenburg)

„Makbet” i „Romeo i Julia” to dramaty wszech czasów, grane nieprzerwanie od ponad 400 lat. 10 i 17 maja kino Amok (ul. Dolnych Wałów 8a) zaprasza na nietypową majówkę z utworami Williama Shakespeare’a.

W programie imprezy jest transmisja i retransmisja teatralna z dwóch znakomitych europejskich scen – Royal National Theatre w Londynie (potocznie NT) i Comédie-Française w Paryżu.

10 maja o godz. 20.00 transmitowana będzie najkrótsza sztuka Shakespeare’a – „Makbet”. Przedstawienie oparte na historii szkockiego króla reżyseruje Rufus Noris, dyrektor artystyczny NT. Główne role w tej bardzo intensywnej i tragicznej opowieści o żądzy władzy i zdradzie przyjaciół grają Rory Kinnear oraz Anne-Marie Duff.

17 maja Francuzi sięgną natomiast po jedno z wczesnych dzieł Mistrza ze Stratfordu – „Romea i Julię”. Tragiczna historia miłosna w reżyserii Érica Rufa będzie nie lada gratką dla miłośników mody – kostiumy zaprojektował sam Christian Lacroix. Retransmisję przedstawienia zaplanowano na godz. 19.00.

(mm)