Streetworking w Gliwicach (fot. Stowarzyszenie GTW)

Stowarzyszenie GTW potrzebuje waszej pomocy – trwa nabór wolontariuszy, który włączą się w działania na rzecz dzieci i młodzieży w Mobilnej Szkole. Chodzi o pracę w tak zwanych placówkach podwórkowych i Centrum Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Bumerang”.

Pracujemy z dziećmi na podwórkach, skwerach i ulicach, a działania tak nam się poszerzyły, że chociaż całkiem fajny z nas zespół, to rąk, nóg i mózgów już nam brakuje – mówią społecznicy ze Stowarzyszenia GTW.

Kompletowany właśnie zespół przejdzie dwa spotkania treningowe, podczas których osoby chętne do pomocy wybiorą swoją ścieżkę wolontariatu. Regularne spotkania robocze w ramach konkretnej „specjalizacji” będą organizowane raz w miesiącu. W trakcie zebrań będzie można poszerzać swoją wiedzę i wymieniać się pomysłami.

Pierwsze spotkanie przyszłych wolonatariuszy jest planowane na 17 maja o godz. 17.00 w Centrum Wolontariatu (ul. Zwycięstwa 1). Zapisy prowadzi Justyna Koch z Gliwickiego Centrum Organizacji Pozarządowych – mejlowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) i telefonicznie (32 775 01 78) do 15 maja.

Stowarzyszenie GTW od 2004 roku realizuje inicjatywy dla dzieci i młodzieży. Przez lata funkcjonowały one jako projekty pedagogiki ulicy i były prowadzone metodą podwórkową (ang. streetworking, czyli praca prowadzona na ulicy, poza instytucjami, skierowana do konkretnych grup i wykonywana w ich środowisku). Centrum Dzieci i Młodzieży „Bumerang” powstało dzięki współpracy z Centrum Handlowym Forum (ul. Lipowa 1) i tam właśnie się mieści. W lokalu na poziomie II od 2017 roku organizowane są zajęcia animacyjne, warsztaty, wspólne odrabianie lekcji. Mobilna Szkoła to kontynuacja tych działań realizowanych metodą podwórkową – 12-metrowy, tablicowy wózek poszerza ofertę edukacyjną stowarzyszenia.

(mm)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.