Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Cały czas trwa proces rozliczania osób, które zakłóciły porządek podczas marcowych derbów pomiędzy Piastem Gliwice a Górnikiem Zabrze. Zapadły kolejne decyzje w sprawie stadionowych chuliganów. Po zebraniu przez policjantów mocnych dowodów przeciwko trzydziestemu już pseudokibicowi, prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe w wysokości 20 tysięcy złotych.

Kryminalni zatrzymali 26-letniego mieszkańca Gliwic, który na stadionie miejskim, podczas meczu piłki nożnej, dokonał czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego, pełniącego obowiązki służbowe. Równolegle, wydział prewencji realizuje sprawy dotyczące wykroczeń popełnionych przez kibiców w czasie derbów. 42 młodych mężczyzn jest obwinionych w związku z wykroczeniami. 

Policjanci nadal pracują nad materiałem dowodowym i kolejni pseudokibice mogą spodziewać się ich wizyty bądź wezwania na przesłuchanie. Sprawców przestępstw czekają procesy przed sądem karnym i wyroki, natomiast sprawcy wykroczeń zazwyczaj dobrowolnie poddają się karze i zostają ukarani grzywnami oraz zakazami stadionowymi. 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.