Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

giełda

Fot. Ł.Bakalarczyk

Tak zawyją silniki już w najbliższy weekend 19 i 20 maja. Wszyscy miłośnicy koni mechanicznych powinni wówczas pojawić się na gliwickiej giełdzie samochodowej. Atrakcji nie zabraknie.

Na terenie giełdy przy ul. Kujawskiej odbędą się dwa motoryzacyjne wydarzenia na których główną atrakcją będą niezwykłe motocykle i samochody. Będzie to I WRM Poker Run czyli pierwszy rajd motocyklowo-historyczny po fortyfikacjach śląskich, organizowany z okazji 20-lecia istnienia klubu WRM MC, który wystartuje z gliwickiej giełdy. Każdy kto będzie chciał uczestniczyć w rajdzie powinien odebrać w klubie specjalną mapę (ul. Błonie 15).

Dzięki współpracy Klubu WRM MC oraz Stowarzyszenia na rzecz zabytków fortyfikacji PRO FORTALICIUM możliwe będzie zwiedzenie kilku ciekawych obiektów. Jednym z punktów rajdu jest organizowana w Gminie Wyry, inscenizacja Bitwy Wyrskiej – Bój o Gostyń 2018 – tłumaczy Iwona Janik, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych w Gliwicach.

W tym czasie, od godz. 11.00, na terenie giełdy będzie prowadzona Ogólnopolska Akcja Krwiodawstwa MOTOSERCE organizowana przez kluby zrzeszone w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych, jest ideą wynikającą z potrzeby serca i chęci do działania. Wystąpią też zespoły: Great Line, Imperative, MjusiQ, MC Electric cover band. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych.

Z koeli w niedzielę, 20 maja, odbędzie się WRAK-RACE Silesia – mordercze wyścigi, wysłużonych już pojazdów. Impreza rozpocznie się o godz. 9.00. Do wyścigu dopuszczone są wraki, których wartość nie przekracza tysiąca zł. Każdy z zawodników ma do pokonania 20 minut na przygotowanym przez organizatorów torze w biegu kwalifikacyjnym, po którym odbywają się 15-minutowe półfinały i emocjonujący finał. (mf)