Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

laureacji

fot. materiały organizatora

Agata Juretko, studentka Politechniki Śląskiej, jest laureatką piątej edycji konkursu „Seeds for the Future”. Wygrała dwutygodniowe szkolenie w Chinach, w głównej siedzibie HUAWEI.

Bardzo się cieszę, że będę mogła połączyć zainteresowanie technologią i odkrywanie świata dzięki temu konkursowi. Podczas wyjazdu chciałabym dowiedzieć się, jakie możliwości otrzymuje każdy z nas dzięki technologii i poznać sposób działania tak potężnej firmy jaką jest Huawei. Z przyjemnością odkryję kulturę Chin i zwiedzę każdy jej zakątek – mówi Agata Juretko.

Program „Seeds for the Future” obejmuje swoim zasięgiem 96 krajów, angażując 20 tys. studentów z ponad 280 uczelni świata.

Huawei jako globalny lider sektora ICT, stara się aktywnie uczestniczyć w procesie kształcenia młodych talentów. Cieszymy się, że za sprawą konkursu „Seeds for the Future” już po raz piąty możemy wspierać najzdolniejszych studentów, którzy w przyszłości przyczynią się do innowacji i rozwoju branży. Warsztaty technologiczne w siedzibie Huawei pomogą im zdobyć zarówno wiedzę teoretyczną, jak i umiejętności praktyczne, niezbędne do podjęcia kariery zawodowej – mówi Marzena Śliz, Dyrektor Public Affairs w Huawei Polska.

W ogólnopolskiej edycji startowali studenci z dwunastu uczelni. Sześć najlepszych osób wygrało wyjątkowy wyjazd. Oprócz udziału w warsztatach, prowadzonych przez doświadczonych ekspertów Huawei w Shenzhen, studenci będą mieli okazję poznać bliżej chińską tradycję i kulturę podczas tygodniowego pobytu w Pekinie. Dodatkowo, każdy z laureatów otrzyma smartfon marki HONOR.