Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

dnip

Ponad 50 wystawców zaprezentuje się podczas VIII Dni Nauki i Przemysłu. W gliwickim Technoparku będzie można zobaczyć innowacyjne rozwiązania z branży automatyki, robotyki, informatyki, motoryzacji czy biotechnologii.

Dni Nauki i Przemysłu na stałe wpisały się już w kalendarz gliwickich wydarzeń. Każdego roku targi odwiedza ponad 1000 gości. To doskonała okazja do zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami innowacyjnych firm i jednostek naukowych z regionu. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się 25 maja w gliwickim Technoparku przy ul. Konarskiego.

Na miejscu będzie można usiąść za kółkiem bolida, którego jedynym paliwem jest skompresowane w butli powietrze. Nowością wśród ekspozycji będzie prototyp bezzałogowego pojazdu UGV. Prezentowany był wcześniej podczas jednych z największych targów zbrojeniowych w Europie – MSPO 2016.

Zwiedzający będą mogli z bliska przyjrzeć się rowerowi z napędem hybrydowym, który w całości został wydrukowany na drukarkach 3D. Nie zabraknie również nowości ze świata wirtualnej rzeczywistości. Zaprezentowane zostanie m.in. autorskie rozwiązania symulatora lotni. Wystawcy zaprezentują też różnego rodzaju roboty m.in. do rehabilitacji czy zastosowania w przemyśle. Jednym z nich będzie TELERESCURER – robot do wspomagania pracy ratowników górniczych.

W programie zaplanowano również szereg atrakcji dla młodszych, którzy w piątek odwiedzą Technopark. Będą mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach programowania gier czy zbudować robota z klocków lego.

Udział w DNiP jest całkowicie bezpłatny. Organizatorem VII Dni Nauki i Przemysłu jest Technpark Gliwice. Miasto Gliwice jest Partnerem Głównym wydarzenia.