Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

plakatowanie

Dzisiaj w centrum miasta zauważyliśmy mężczyznę, który rozklejał plakaty na słupach oświetleniowych, oraz znakach drogowych. W toku przeprowadzonych czynności ustalono, iż  21-latek nie posiadał zgody na umieszczanie ogłoszeń. W związku z popełnionym wykroczeniem sprawcę ukarano mandatem karnym w kwocie 500 złotych, oraz zobowiązano do usunięcia wcześniej umieszczonych plakatów.

Przypominamy jednocześnie, że umieszczanie plakatów, ogłoszeń, reklam, itp. w miejscach do tego nieprzeznaczonych stanowi wykroczenie z art. 63a kodeksu wykroczeń: każdy kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nie przeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez wymaganej zgody właściciela lub zarządcy budynku, ogrodzenia, latarni itp., podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny. 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.