Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Fot. WPR w Katowicach

Reanimacja dziecka, uraz po wypadku samochodowym, utrata przytomności u dorosłego – to tylko niektóre z wyzwań, przed którymi być może staną uczestnicy X Otwartych Mistrzostw Śląska w Ratownictwie Medycznym. Zawody od środy do piątku (23-25 maja) odbywać się będą w Gliwicach!

Weźmie w nich udział 20 zespołów ratowniczych. Mistrzostwa Śląska maja charakter otwarty, są równocześnie eliminacją do Mistrzostw Polski, dlatego większość startujących to ekipy spoza województwa śląskiego. W zawodach w charakterze obserwatorów uczestniczy również delegacja z Mołdawii.

Część konkursowa zawodów odbędzie się w czwartek 24 maja. W wybranych punktach Gliwic (Plac Krakowski, OWT Czechowice, Kasyno Wojskowe – Klub Garnizonowy (ul. Mieszka I ), Radiostacja Gliwice, Arena Gliwice) na ratowników czekać będą wymagające zadania, potrzebujący pomocy „pacjenci” oraz specjalistyczny sprzęt symulacji medycznej. Na wykonanie każdego zadania będzie 10 minut. Oceniane będą prawidłowość zastosowanych procedur, wiedza medyczna i ponadprzeciętne umiejętności. Startujących oceniać będzie 24 sędziów.

Uroczyste otwarcie mistrzostw odbędzie się w środę 23 maja o godz. 17.00 w Centrum Edukacji i Biznesu „Nowe Gliwice” ( ul. Bojkowska 37, budynek nr 3: Cechownia – Aula Drewniana). Zwycięzców w poszczególnych konkurencjach i najlepszą trójkę zawodów poznamy w piątek 25 maja.

Głównym organizatorem zawodów jest Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach. Współorganizatorami są Związek Pracodawców Ratownictwa Medycznego SP ZOZ oraz Miasto Gliwice. Patronat honorowy nad X Otwartymi Mistrzostwami Śląska w Ratownictwie Medycznym objęli Marszałek Województwa Śląskiego, Minister Zdrowia oraz Wojewoda Śląski.

Dodatkowe informacje o zawodach są zamieszczone na stronie internetowej WPR w Katowicach, w zakładce MISTRZOSTWA.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.