Fot. A.Grabowska/UM Gliwice

Trwają X Otwarte Mistrzostwa Śląska w Ratownictwie Medycznym. 20 zespołów ratowniczych zmaga się z zadaniami specjalnymi w pięciu punktach miasta. Liczą się ponadprzeciętne umiejętności, wiedza i znajomość procedur.

Konkurencje są rozgrywane w pięciu punktach miasta: na Placu Krakowskim, przy Radiostacji, w Ośrodku Wypoczynkowo-Turystycznym Czechowice, w Kasynie Wojskowym- Klubie Garnizonowym, przy Arenie Gliwice. Uczestnicy zmagają się z potrzebującymi pomocy „pacjentami” i specjalistycznym sprzętem symulacji medycznej. Na wykonanie każdego zadania mają 10 minut. Sędziowie oceniają prawidłowość zastosowanych procedur, wiedzę medyczną i ponadprzeciętne umiejętności.

Zwycięzców w poszczególnych kategoriach i najlepszą trójkę zawodów poznamy jutro o godz. 11.00.

Głównym organizatorem zawodów jest Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach. Współorganizatorami są Związek Pracodawców Ratownictwa Medycznego SP ZOZ oraz Miasto Gliwice. Patronat honorowy nad X Otwartymi Mistrzostwami Śląska w Ratownictwie Medycznym objęli Marszałek Województwa Śląskiego, Minister Zdrowia oraz Wojewoda Śląski.