Gdy samochód dostawczy stanął w płomieniach, ogień ugasili odważni uczniowie klasy mundurowej z Knurowa. Ich nauczycielem jest gliwicki policjant - sierż. szt. Sławomir Tokarz z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komisariatu w Sośnicy.

To, co wydarzyło się w ubiegłym tygodniu w Kamieńcu, jest dowodem, że młodzież szkolona przez policjanta z V komisariatu, ucząca się w klasie o profilu mundurowym, opanowała już tajniki służby i kieruje się takimi wartościami, jak pomoc potrzebującym oraz dyscyplina.

Sierżant sztabowy Sławomir Tokarz wracał ze swoimi uczniami z zajęć na poligonie, gdy zauważył samochód dostawczy, który nagle, podczas jazdy, stanął w płomieniach. Reakcja grupy jadących z policjantem chłopców była natychmiastowa. Młodzi ludzie, pod dowództwem swojego opiekuna, sprawnie i profesjonalnie przeprowadzili akcję ratowniczo-gaśniczą. Zablokowano drogę, a gaśnice przyniesiono z pobliskiego kościoła oraz były donoszone przez kierowców. Działania zakończyły się powodzeniem – nikomu nic się nie stało, a pojazd ugaszono. Tylko dzięki błyskawicznej reakcji sierżanta i jego wychowanków nie doszło do wybuchu.

Po przyjeździe policji oraz straży pożarnej, jeden z funkcjonariuszy zapytał, z jakiej jednostki wojskowej są dzielni ratownicy (chłopcy byli mundurach). Kiedy sierżant Tokarz odpowiedział, że to młodzież z klasy mundurowej, wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem.