Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Fot. Politechnika Śląska

Dobra passa politechnicznego zespołu SmartPower trwa! Podczas rundy przygotowawczej do Shell Eco-marathon z reaktywowanym po latach pojazdem MuSHELLka studenci zajęli pierwsze miejsce w kategorii BatteryElectric Prototype!

Zwycięstwo w Shell Eco-marathon na torze RKC Karting Paris we Francji to kolejny po zdobyciu tytułu Best University na Mistrzostwach Świata Hydrogen Horizon Automotive Challenge sukces zespołu SmartPower.

W czasie niemal tygodniowych zmagań studenci z zespołu SmartPower pomyślnie przeszli inspekcję techniczną i zwyciężyli, uzyskując znakomity wynik 260 km/kWh.

Zawody we Francji były przymiarką do mistrzostw Shell Eco-marathon Europe, które odbędą się na początku lipca w Londynie. Trzymamy kciuki!


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.