Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

fot. Pexels

Merytoryczne, twórcze i kreatywne – takie będą zajęcia organizowane w czerwcu przez Centrum Wolontariatu. Zapisy już ruszyły!

środa 13 czerwca, godz. 16.30

„Zrozumieć niepełnosprawność”, warsztaty organizowane przy współpracy ze Stowarzyszeniem Podajmy-Sobie-Ręce. Warsztaty poprowadzi Małgorzata Müller – z wykształcenia fizjoterapeuta, nauczyciel wychowania fizycznego, pedagog specjalny, wieloletni wolontariusz. Aktywnie zaangażowana w pracę społeczną na rzecz osób niepełnosprawnych, starszych oraz osób niesamodzielnych. Obecnie współzałożyciel i wiceprezes Fundacji Zakątek Pokoleń działającej na rzec osób starszych, niesamodzielnych i ich rodzin.

wtorek 19 czerwca, godz. 17.00

TAK – Twórczo Aktywnie Kreatywnie – warsztaty kreatywnego działania”, na których poprzez proste i zabawne ćwiczenia nauczysz się, jak w nieoczywisty sposób podchodzić do problemów, rozwinąć u siebie twórcze myślenie i kreatywnie radzić sobie z wyzwaniami. To umiejętności, które można wykorzystać w pracy z innymi, ale i w każdej innej dziedzinie życia. Wspólnie (warsztatowa forma zakłada aktywny udział wszystkich uczestników) będziemy trenować wyobraźnię, odkryjemy pokłady kreatywności, które mamy w sobie, sprawdzimy do jakich rozwiązań może zaprowadzić nas nieszablonowe myślenie. A wszystko to bez długich prezentacji, wykładów i usypiających pogadanek. Obiecujemy! Zapraszamy – w najgorszym wypadku po prostu będziesz się dobrze bawić (ale założymy się, że twój mózg też na tym skorzysta ;)). Czas trwania: ok. 1,5 godz. Warsztaty poprowadzi Katarzyna Kowińska – z wykształcenia kulturoznawca, z doświadczenia dziennikarz, obecnie pracownik Centrum Organizacji Kulturalnych GCOP, copywriter,prowadząca warsztaty i szkolenia dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

sobota 23 czerwca, godz. 10.00

Coś dla tych, którzy pracują lub chcieliby pracować z dziećmi i młodzieżą. Warsztaty będą dotyczyły starych i nowych zabaw podwórkowych. Będzie można sobie przypomnieć w co dawniej bawiły się dzieci, a także nauczyć się nowych zabaw. Spotkanie poprowadzi Ewelina Gorzawska – pedagog, terapeuta, animator, opiekunka dziecięca, streetworker, instruktor. Obecnie pracuje jako pedagog podwórkowy.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.