GRM

Fot. archiwum UM

W maju korzystaliśmy z Gliwickiego Roweru Miejskiego 15 902 razy. To o 562 wypożyczenia więcej niż w kwietniu. Wniosek jest oczywisty – gliwiczanie kochają rower miejski i nie wahają się go użyć!

15 902 razy wypożyczyliśmy w maju rower miejski. Do systemu dołączyło w tym czasie 1458 nowych użytkowników. Jest nas już 10 801.

Firma Nextbike, operator GRM, podał kolejne dane dotyczące systemu rowerów miejskich. Wynika z nich, że od 1 do 31 maja skorzystano z niego niemal 16 tys. razy. To o 3 189 wypożyczeń więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku! Przybyło też nowych użytkowników – w maju do systemu dołączyło 1 458 nowych miłośników gliwickich jednośladów. Najwięcej wypożyczeń –774 – odnotowano 13 maja. Jeździmy dalej!

Uwaga! Aby dołączyć do systemu wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej www.gliwickirower.pl lub przy terminalu i zasilić swoje konto kwotą 10 zł. Rowery można wypożyczać poprzez terminal, który znajduje się przy każdej stacji, lub korzystając z aplikacji Nextbike na telefony komórkowe. Pierwsze 15 minut każdego wypożyczenia jest darmowe. Sezon Gliwickiego Roweru Miejskiego potrwa do końca listopada. (mf)