Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

wymiana

fot. materiały ZSO nr 1 w Gliwicach

Uczniowie z Walter Gropius Gymnasium z Dessau odwiedzili IV Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum nr 9 w Gliwicach.

W ubiegłym tygodniu w Zespole Szkół Ogólnokształcych nr 1 przy ulicy Kozielskiej gościła grupa młodzieży z zaprzyjaźnionej szkoły partnerskiej Walter-Gropius-Gymnasium Europaschule z Dessau. Była to już 14 wymiana. Tematem spotkania była różnorodność religijna w Polsce. Podczas ubiegłorocznej wizyty gliwickich uczniów w Niemczech młodzi ludzie podążali śladami działalności Martina Lutra. Podczas wizyty w Gliwicach młodzież poszukiwała obiektów związanych z Reformacją oraz z innymi wyznaniami.

Mieszkając u polskich przyjaciół młodzi goście mieli możliwość poznania zwyczajów i codziennego życia swoich gospodarzy. Działania szkoły w zakresie wymianę polsko – niemieckiej od lat wspiera Miasto Gliwice oraz fundacja Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.