Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Chodnik Sikornik

Fot. UM Gliwice

Można już korzystać z chodnika łączącego ul. Czapli z al. Sikornik. Trakt dla pieszych przy budynkach pomiędzy ul. Rybitwy i Cyraneczki został wyremontowany w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2018.

Remont polegał na wyrównaniu poziomu chodnika do sąsiednich przylegających, wykonaniu podbudowy, wymianie obrzeży, wykonaniu nowej nawierzchni z kostki brukowej oraz podjazdów dla wózków dziecięcych i osób niepełnosprawnych, którym poruszanie się ułatwią poręcze zainstalowane po obu stronach schodów. Inwestycję o wartości 58 252 zł zrealizował Wydział Przedsięwzięć Gospodarczych i Usług Komunalnych Urzędu Miejskiego w Gliwicach. W ramach ubiegłorocznej edycji GBO zrealizowanych zostanie w sumie 71 zadań.

Od 4 czerwca gliwiczanie spośród 206 propozycji wybierają kolejne zadania, do realizacji w przyszłym, 2019 roku. Głosowanie trwa do 25 czerwca. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie www.gliwice.eu w zakładce Gliwicki Budżet Obywatelski. (mf)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.