Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

fot. materiały organizatora

Muzyka poważna brzmi świetnie nie tylko w sali koncertowej – już 17 czerwca będzie można usłyszeć walce, polki i czardasze w wykonaniu Zespołu Muzyki Salonowej Eleganza na skwerze Bottrop.

Muzyka salonowa, grana na żywo w plenerze, tworzyć będzie nową tradycję spędzenia wolnego czasu w ciekawych przestrzeniach miasta, jednocześnie nadając im niezapomniany klimat – zapowiada Waldemar Staniczek, skrzypek Eleganzy.

W repertuarze zespołu są przede wszystkim utwory rozbrzmiewające na wiedeńskich balach i salonach: serenady, marsze, wiązanki, uwertury. Same przeboje!

Otwarte Salony Muzyczne zaplanowano na wakacyjne niedziele:

  • 17 czerwca (skwer Bottrop),
  • 22 lipca (Rynek),
  • 19 sierpnia (skwer Salgótarján),
  • 16 września (park Chopina).

Zespół Eleganza rozpocznie wszystkie koncerty punktualnie o godz. 12.00. Wstęp jest wolny, projekt został dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.