Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Policjanci prowadzący sprawę przemocy w rodzinie, która rozgrywała się w jednym z mieszkań w Sośnicy, po zgromadzeniu materiału dowodowego nie mieli wątpliwości, że sprawcę trzeba natychmiast izolować. Pogląd, że wyrodny syn krzywdzący rodziców powinien natychmiast trafić za kratki, podzielił prokurator, a po przedstawieniu dowodów również sąd. Podejrzany trafił do aresztu śledczego.Wczoraj, na wniosek policji i prokuratury, Sąd Rejonowy w Gliwicach aresztował tymczasowo sprawcę przemocy. 35-latek będzie czekał na rozprawę sądową w separacji od swoich ofiar – jego rodziców.
Mieszkaniec jednej z kamienic przy ul. Odrowążów w Gliwicach Sośnicy został zatrzymany 12 czerwca pod zarzutem znęcania się fizycznego i psychicznego nad swoimi rodzicami. Jak ustalili policjanci, podejrzany czynił to od lutego 2017 r. Na czas prowadzenia postępowania przygotowawczego mężczyzna będzie przebywał w celi, o swojej przyszłości dowie się podczas rozprawy sądowej, na którą oczekuje w gliwickim areszcie śledczym, grozi mu kara wieloletniego więzienia.
Przypominamy, każdy, kto czuje się zagrożony, ma prawo powiadomić policję, a ona ma obowiązek pomóc!

Jedynie policjanci i prokuratorzy posiadają odpowiednie narzędzia, aby powstrzymać sprawcę przed dalszym znęcaniem się nad bliskimi.
Gdy funkcjonariusze zauważą, że agresor stanowi zagrożenie dla otoczenia, zobowiązani są do jego zatrzymania na 48 godzin. Jeżeli zaś zachodzi obawa, że może on ponownie popełnić przestępstwo, np. chcąc się „zemścić”, policjanci mogą również złożyć do prokuratury wniosek o wydanie nakazu natychmiastowego opuszczenia mieszkania. W niektórych sytuacjach, jak dowodzi opisany przypadek, policjanci i prokuratorzy wnoszą o natychmiastową izolację oprawcy od ofiar - wówczas oprawca oczekuje na rozprawę sądową i wyrok przebywąjc w areszcie śledczym.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.