Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

W niedzielę pyskowiccy policjanci zatrzymali kolejnych kierowców zatrudnionych w jednej z lokalnych firm transportowych. To efekt realizacji sprawy z poprzedniego okresu. Kryminalni zainteresowali się informacjami o tanim paliwie sprzedawanym pokątnie przez obywateli Ukrainy.Jak się okazało w czasie dochodzenia, mężczyźni kradli olej napędowy ze zbiorników ciągników siodłowych (tzw. tirów), którymi na co dzień kierowali. Zatrzymani wczoraj dwaj Ukraińcy, podobnie jak sześciu wcześniej przesłuchanych obywateli tego kraju, uczynili sobie źródło dodatkowego dochodu z okradania firmy, w której byli zatrudnieni.
Sposób działania grupy był podobny. Kierowcy potwierdzali w dokumentacji tankowanie ciężarówek, gdy w rzeczywistości paliwo wlewali do specjalnych baniaków. Zdarzało się, że trafiało ono bezpośrednio do prywatnego auta pasera i to, co ciekawe, na stacji benzynowej, pod okiem kamer. Śledczy ustalili już odbiorców „lewego” paliwa, w najbliższym czasie ich zatrzymają.
Mężczyźni w wieku od 30 do 57 lat usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.