Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

 DSCN0461

W naszym kraju od kwietnia utonęło już ponad 100 osób, a doświadczenia z poprzednich lat niestety pokazują, że może być jeszcze gorzej! Wielu z tych tragedii można by uniknąć, wybierając bezpieczne, przystosowane do kąpieli miejsca. Pamiętajmy, że na strzeżonych kąpieliskach zawsze możemy liczyć na profesjonalną pomoc ratowników, którzy w razie potrzeby udzielą nam pomocy i wsparcia. Zupełnie inaczej sprawa wygląda na dzikich zbiornikach wodnych, gdzie nigdy nie możemy mieć pewności, co znajduje się pod wodą! Przypominamy również, że kąpiel w tego typu miejscach nie tylko jest naprawdę niebezpieczna, dodatkowo stanowi wykroczenie naruszające założenia art. 55 Kodeksu wykroczeń: Kto kąpie się w miejscu, w którym jest to zabronione, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany.
W związku z powyższym informujemy, iż prowadzimy regularne kontrole dzikich zbiorników wodnych zlokalizowanych na terenie naszego miasta, w zakresie kąpieli wbrew obowiązującym zakazom.

Apelujemy, aby każdorazowo będąc świadkiem podobnych zachowań, zgłaszać je odpowiednim służbom pod numer 112 lub 986. Być może odpowiednio szybka reakcja pozwoli obniżyć szokujące statystyki utonięć!          


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.