Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

zielona pracownia

fot. SP nr 9 w Gliwicach

Szkoła Podstawowa nr 9 w Gliwicach wygrała w konkursie „Zielona Pracowania 2018”. Nagroda pozwoli stworzyć nowoczesną ukierunkowaną salę lekcyjną.

15 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach „Zielona Pracownia 2018”.

Konkurs polegał na utworzeniu projektu „ekopracowni”, która będzie pomagać w nauce przyrody, biologii, ekologii, geografii, chemii, fizyki oraz geologii. Wpłynęło aż 127 wniosków od śląskich placówek oświatowych, dofinansowanie otrzymało 68.

Do gliwickiej szkoły w sumie trafiło 37 405,15 zł. Dzięki temu w SP nr 9 powstanie pracownia przyrodniczo-geograficzna pod nazwą „Młodzi Ekogliwiaczanie”. Będzie ona dostępna dla uczniów klas 4-7, zarówno podczas lekcji jak i zajęć pozalekcyjnych.

Planowane otwarcie pracowni ma nastąpić w pierwszym semestrze nowego roku szkolnego.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.