Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Ponad 130 miast i ponad 6 tys. km do przejechania na rowerze – to plan uczestników II edycji charytatywnej sztafety, która wystartowała 22 maja w Białymstoku. Zakończenie planowane jest 30 czerwca przed łódzką Atlas Areną. Cel to zbiórka środków na leczenie i rehabilitację funkcjonariuszy poszkodowanych w trakcie akcji. W tym roku środki zbierane są na rzecz policjanta oraz strażaka z Łodzi.Wczoraj po godz. 15.00 do Gliwic dotarli uczestnicy II charytatywnej sztafety rowerowej, organizowanej pod nazwą „Mundur na rowerze”. Grupę tworzą funkcjonariusze różnych instytucji, miłośnicy jazdy na jednośladzie, którym nie jest obojętny los innych mundurowych, tych wymagających wsparcia. Po symbolicznym przekazaniu charakterystycznej żółtej bransolety, odpowiednika sztafetowej pałeczki, cykliści ruszyli w dalszą drogę. Kolejnym przystankiem na wczorajszej trasie było Zawiercie.
Honorowym patronatem akcję objęli: komendant główny policji nadinsp. Jarosław Szymczyk, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. bryg. Leszek Suski oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.