Wczoraj o godz. 20.00 zakończyło się głosowanie na przedsięwzięcia, które zostaną zrealizowane w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2019. Mieszkańcy mogli oddawać swój głos na to zadanie, na którego wykonaniu najbardziej im zależało.

Które propozycje w poszczególnych osiedlach zostaną zrealizowane? Tego dowiemy się 20 lipca. Wyniki wraz z informacją o liczbie głosów oddanych na poszczególne zadania, liczbie głosów nieważnych i przyczynach ich nieważności zostaną opublikowane na www.gliwice.eu w zakładce GLIWICKI BUDŻET OBYWATELSKI oraz w „MSI – GLIWICE”.

Do wykonania zostaną skierowane zadania, które na osiedlowej liście zadań uzyskały największą liczbę głosów i zmieszczą się w limicie finansowania przyznanym dla osiedla. Wybrane przez mieszkańców przedsięwzięcia zostaną zrealizowane w 2019 r., jeżeli na osiedlową listę zadań zagłosowało nie mniej mieszkańców, niż minimalna liczba głosów określona dla danego osiedla.

BONUS ZA AKTYWNOŚĆ: Środki niewykorzystane w poszczególnych osiedlach zostaną zsumowane i rozdzielone pomiędzy osiedla, w których został przekroczony próg dla aktywnych. Wymagane progi dla poszczególnych osiedli zostały przedstawione na grafice poniżej (dostępne są również na stronie www.gliwice.eu w zakładce GLIWICKI BUDŻET OBYWATELSKI).


Dodaj komentarz

Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Kod antyspamowy
Odśwież