piknik

Fot. arch. CPZiWR w Gliwicach

To był dzień pełen radości i zabawy. W sobotę, 16 czerwca, na terenie boiska Orlik przy ul. Jasnej na Pikniku Rodzinnym bawiły się gliwickie rodziny zastępcze. Tradycyjnie, jak co roku w ten sposób świętowały Dzień Rodzicielstwa Zastępczego.

Piknik Rodzinny w Gliwicach to już tradycja, która nie tylko integruje rodziny zastępcze, ale też promuje tę formę opieki i jest okazją do wspólnej zabawy. Rodziny zastępcze wraz z dziećmi, przedstawiciele placówek udzielających wsparcia dzieciom oraz mieszkańcy Gliwic oglądali występ cyrkowców z Kazachstanu, pokaz tańca, brali także udział w grach i zabawach sportowych oraz tanecznych. Najmłodsi korzystali z dmuchawców, trampolin i wzięli udział w konkursie piłki nożnej. Na każdego czekały atrakcyjne nagrody. Dzieci mogły też pomalować buzie, zjeść pyszną przekąskę i otrzymać od klauna słodycze i balony. Impreza była też okazją do wymiany doświadczeń oraz rozmowy o sukcesach czy problemach życia codziennego rodzin zastępczych.

W imieniu swoim i pracowników gorąco dziękuję wszystkim, którzy przybyli, a zwłaszcza rodzinom zastępczym i dzieciom, które aktywnie włączyły się do zabawy. Dziękujemy też wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji pikniku – mówi Mariola Zalewska, dyrektor CPZiWR w Gliwicach.

Organizatorem wydarzenia było Centrum Pieczy Zastępczej i Wspierania Rodziny w Gliwicach, jednostka organizacyjna Samorządu Miasta Gliwice. (mf)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.