Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

stacja

Fot. IBOMBO Janusz Kubasik

W Gliwicach pojawiły się kolejne cztery stacje naprawy rowerów. Inwestycja kosztowała ponad 32 tys. zł. Jedna ze stacji, w Starych Gliwicach, została zrealizowana w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego.

Parkingi rowerowe ze stacjami powstały przy skrzyżowaniu ul. Jesiennej i Wiślanej (stacja napraw rowerów oraz 2 stojaki rowerowe), w rejonie ronda Fryzego przy ul. Sowińskiego (stacja oraz 2 stojaki rowerowe) i przy skrzyżowaniu ul. Kujawskiej i Dolnej (stacja oraz 2 stojaki rowerowe) oraz, w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego – przy ul. Szafirowej, w pobliżu sklepu Biedronka.

Każda stacja wyposażona jest w niezbędne narzędzia umożliwiające samodzielny serwis i usunięcie drobnych usterek, jak dokręcenie nakrętek, napompowanie koła, czy zmianę łańcucha. Inwestycja została zrealizowana przez firmę IBOMBO Janusz Kubasik z Leszna. Budowa stacji przy ul. Szafirowej kosztowała niemal 6,4 tys. zł, będzie nią administrowała Spółdzielnia Mieszkaniowa „Stare Gliwice”.

W Gliwicach jest już 13 miejskich stacji naprawy rowerów. Lokalizacje stacji naprawczych i stojaków można znaleźć na geoportalu rowerzysty: http://msip-mapa.um.gliwice.pl:9090/gpt4/?profile=5524815 (mf)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.