parking DTŚ

Fot. M.Foltyn/UM Gliwice

Powiększa się strefa płatnego parkowania. 1 lipca do podstrefy B zostanie włączony parking nad DTŚ oraz fragment ul. Dubois. Wcześniej, 25 czerwca, nastąpi drobna zmiana w identyfikacji pojazdów ułatwiająca kierowcom opłacanie w parkomatach postoju.

Decyzją gliwickich radnych, od 1 lipca strefa płatnego parkowania się powiększy o parking nad Drogową Trasą Średnicową oraz miejsca postojowe przy ul. Dubois na odcinku od ul. Zwycięstwa do ronda Stanisława Byliny. Dodatkowe 130 miejsc postojowych powiększy strefę płatnego parkowania do 3119 miejsc.

Zmiany związane są z włączeniem do ruchu znajdującej się w obszarze SPP ul. Przy Bramie Raciborskiej oraz zakończeniem budowy DTŚ, a także zmianą układu komunikacyjnego na sąsiednich ulicach – wyjaśnia Anna Gilner, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.

Opłaty w gliwickiej strefie parkowania pobierane są od poniedziałku do piątku, w godz. od 10.00 do 18.00. W zależności od podstrefy i czasu postoju wynoszą od 0,40 zł do 15,60 zł. (mf)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.