Gliwicki kubek, koszulka i folder o mieście – taki upominek otrzymają w Urzędzie Miejskim wszyscy, którzy zdecydują się zameldować w Gliwicach na pobyt stały.

Chcemy docenić tych, którzy wybrali Gliwice na swoje miejsce do życia i chcą się tutaj zadomowić. Mam nadzieję, że dzięki tym drobnym, ale bardzo gliwickim upominkom szybko poczują się tutaj jak u siebie – mówi Paweł Staszel, naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

Na „prezent powitalny” składają się: folder o mieście, a także gliwicka koszulka oraz kubek z symbolami Rynku, Radiostacji i Areny Gliwice. Kto może dostać taki upominek? Każdy, kto zamelduje się w Gliwicach na pobyt stały, a poprzednie zameldowanie na pobyt stały posiadał na terenie innej gminy. Gadżety można odebrać w Wydziale Kultury i Promocji Miasta Urzędu Miejskiego (II piętro, pok. 247), na podstawie zaświadczenia o zameldowaniu.

Zamelduj się w Gliwicach, to proste!

Wszystkie formalności związane z meldunkiem można w gliwickim urzędzie zrealizować od ręki i bez opłat. Obywatele Polski mogą składać wnioski na stanowiskach w wydziału Spraw Obywatelskich w Biurze Obsługi Interesanta – na parterze budynku przy ul. Zwycięstwa 21. Obcokrajowcy powinni udać się w tym celu na II piętro tego budynku, do pok. 218, w którym mieści się sekretariat Wydziału Spraw Obywatelskich.

Jakie dokumenty należy przygotować? Szczegółowy opis załatwienia sprawy można znaleźć na stronie www.bip.gliwice.eu, w zakładce Wirtualne Biuro Obsługi Interesanta; Sprawy meldunkowe (bezpośredni link: https://bip.gliwice.eu/strona=50,0,18).

Informacje na ten temat można uzyskać również pod nr tel.: 32/239-11-65 lub 32/239-12-54, 32/239-12-25, 32/239-12-03, 32/239-13-40, 32/239-13-44 lub 32/239-13-45 oraz pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..