Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Lautten Compagney (fot. materiały promocyjne)

Johann Sebastian Bach to jeden z najwybitniejszych kompozytorów barokowych. Jego twórczość nadal wywiera wpływ na muzyków z całego świata. Podczas XIX Gliwickiego Festiwalu Bachowskiego wysłuchamy koncertów między innymi z Olgi Paszczenko i Lautten Compagney.

Między 17 a 22 lipca zaplanowano pięć koncertów podczas których artyści będą odwoływać się do twórczości wielkiego Niemca i zestawiać ją z muzyką innych kompozytorów. W programie są między innymi utwory Antonia Vivaldiego, Astora Piazzoli, Dietricha Buxtehudego, Georga Philippa Telemanna, a także pochodzącego z Gliwic Jakuba Sarwasa. Utwory gliwiczanina wykona Zespół Muzyki Dawnej La Tempesta 18 lipca w kościele pw. Wszystkich Świętych (ul. Kościelna 4). Początek o godz. 19.30.

W trakcie festiwalu poza zespołem La Tempesta zagra także Lautten Compagney z Berlina pod batutą Wolfganga Katschnera. Będzie również występ solistki (Olgi Paszczenko – klawesyn), duetu akordeonowo-klawesynowego Jewheniji Czerkazowej i Swetłany Szabałtyny oraz kwartetu w składzie: Jolanta Sosnowska (skrzypce barokowe), Jan Ziemowit Hutek (obój barokowy), Tomasz Wesołowski (fagot barokowy) i Agnieszka Wesołowska (klawesyn).

Szczegółowy program Gliwickiego Festiwalu Bachowskiego jest dostępny na stronie kultura.gliwice.eu. Impreza organizowana przez Klub Inicjatyw Kulturalnych jest dofinansowana z budżetu Miasta Gliwice.

(mm)