Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Fot. UM Gliwice/T. Królik

Od września każdy maluszek, który przyjdzie na świat w gliwickim Szpitalu Wielospecjalistycznym, otrzyma specjalną wyprawkę. Miasto chce w ten sposób podziękować rodzicom, którzy wybrali Gliwice na miejsce urodzin swojego dziecka.

W skład wyprawki wchodzi m.in. dwustronny kocyk z kolorowej bawełny w kratkę i niezwykle miękkiego i przyjemnego w dotyku pluszu minky oraz elastyczny komin z przyjemnego materiału, który z powodzeniem może ochronić szyjkę lub główkę maluszka. Dostępne będą dwie wersje kolorystyczne – beżowa i niebieska. Każdy z upominków będzie zawierał element identyfikacji wizualnej miasta.

Jako, że wyprawkę miasto przygotowało wspólnie ze Szpitalem Wielospecjalistycznym znajdzie się tam również paczka pieluch Pampers i miękka grzechotka. Dla wygody świeżo upieczonych rodziców zestawy będą przekazywane już w szpitalu.

- Przygotowując zestaw staraliśmy się wybrać rzeczy przydatne, estetyczne i wykonane z naturalnych, przyjaznych dzieciom materiałów. Mamy nadzieję, że spodobają się rodzicom, a ten wyjątkowy moment w życiu, jakim są narodziny dziecka, będzie się dobrze kojarzył z naszym miastem -- mówi Paweł Staszel, naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Gliwicach.