Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

strony publikacji

fot. materiały UM Gliwice

To prawdziwa gratka dla miłośników historii i architektury Gliwic! Najnowszy numer ogólnopolskiego kwartalnika Renowacje i Zabytki jest poświęcony zabytkom i wielkim inwestycjom naszego miasta.

Renowacje i Zabytki to pismo, które przez architektów, urbanistów, projektantów i konserwatorów traktowane jest jako specjalistyczne, o wysokich walorach poznawczych i edukacyjnych. Miłośnicy historii i architektury cenią wydawnictwo za przystępny sposób prezentacji zagadnień dotyczących adaptacji, rekonstrukcji i renowacji miast oraz obiektów zabytkowych.

Najnowszy numer prestiżowego kwartalnika poświęcony jest Gliwicom. Z ramienia miasta przygotowanie publikacji koordynowała Ewa Pokorska-Ożóg, Miejski Konserwator Zabytków. W numerze znalazły się również artykuły przygotowane przez specjalistów z gliwickiego Muzeum, Wydziału Architektury i Budownictwa Politechniki Śląskiej, Regionalnego Instytutu Kultury oraz Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

W publikacji można znaleźć wiele ciekawych informacji na temat historii naszego miasta i najciekawszych gliwickich zabytków, zapoznać się z przykładami udanych renowacji oraz bliżej poznać najnowsze i największe miejskie inwestycje. Fachowe teksty uzupełniają spektakularne zdjęcia i wysokiej jakości przedruki archiwalnych map i grafik.

W wydaniu najnowszego numeru kwartalnika partycypowało Miasto Gliwice, dlatego jest on dostępny w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej przy ul. Dolnych Wałów 3.