lukasz gorka

Łukasz Górka, zawodnik gliwickiego Klubu Pływackiego „Sikret”, zdobył złoty medal w Mistrzostwach Polski Juniorów w Ostrowcu Świętokrzyskim.

16-letni pływak z Gliwic już pierwszego mistrzostw stanął na podium. Dystans 200 metrów stylem grzbietowym pokonał w czasie 2,06:19, co zaowocowało złotym medalem.

W kolejnym starcie, na 50 m stylem grzbietowym, Łukasz Górka zajął 4. miejsce. W trzeciej kategorii, w której startował – 100m stylem grzbietowym, do podium zabrakło 0.35 sekundy i gliwiczanin musiał ponownie zadowolić się czwartą pozycją.

Wcześniejsze starty Łukasza Górki w Mistrzostwach Polskich owocowały już medalami, jednak występ w Ostrowcu Świętokrzyskim przyniósł mu pierwsze złoto. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.