Fot. P. Chlipalski

Będzie wesoło, klimatycznie i…gorąco. Kolejny weekend z „Ulicznikami” otwiera dziś Ewa Błachnio z zespołem Muzikanty. Przygotujcie się na trzy dni świetnej zabawy i mnóstwo niezapomnianych wrażeń!

Na dobry początek weekendu - elektryzujący stand-up Ewy Błachnio, której na scenie będzie towarzyszył zespół Muzikanty. Artyści wystąpią dziś, o godz. 19.00 na Scenie Forum (ul. Lipowa 1). Warto wiedzieć, że to wydarzenie przeznaczone jest tylko dla widzów dorosłych.

Sobota zapowiada się niemniej interesująco. W samo południe, w parku Chopina Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi będzie prowadził warsztaty kreatywne pod tajemniczą nazwą „Księżycowe Patyczaki”. W ramach zajęć dzieci będą tworzyć postaci sceniczne, a następnie przedstawią krótkie scenki teatralne z ich udziałem. O 16.00 ta sama grupa zabierze wszystkich chętnych w kosmos prezentując „Księżycowe Opowieści”, czyli pięć różnych filozoficznych przypowieści zilustrowanych scenografią i lalkami autorstwa Kasi Szpilkowskiej.

Wieczorem, o godz. 18.00, również w parku Chopina rozgości się clown z Portugalii Palhaço Enano ze swoim jednoosobowym show „LibertEnano”. Przed nim, a także po nim (o godz. 17.00 i 19.00) wystąpi Ramshacklicious Theatre Company z Wielkiej Brytanii, który pokaże mroczną, ognistą komedię „Mr. & Mr. Burn”. Spektakl ten będzie też można zobaczyć w parku, w niedzielę, o godz. 16.00 i 18.00.

Program Międzynarodowego Festiwalu Artystów Ulicy „Ulicznicy” i więcej informacji można znaleźć na stronie kultura.gliwice.eu.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.