Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

goracapulapka1

Pomimo trwającej już kolejny sezon kampanii społecznej „Gorąca Pułapka” w okresie od 1.06.2018 r. do 31.07.2018 r. do naszej jednostki wpłynęło 5 zgłoszeń dotyczących, pozostawionych psów w zamkniętym i nagrzanym pojeździe.

Dzięki szybkiej reakcji naszych funkcjonariuszy we wszystkich zgłoszonych przypadkach udało się ustalić właścicieli i uwolnić czworonogów. Często wystarczy kilkanaście minut, by zwierzę zaczęło odczuwać fatalne skutki uwięzienia go w gorącej puszce samochodu. Psy giną, bo się nie pocą – jedyne gruczoły potowe, jakie posiadają, mieszczą się na poduszkach łap i nie są w stanie wychłodzić dostatecznie ich organizmu.

Upalne gorące lato nadal trwa zatem bądźmy świadomi, że nawet kilkanaście minut w nagrzanym samochodzie może doprowadzić do przegrzania, odwodnienia a nawet uduszenia. Pamiętajmy, że na słońcu pojazd zamienia się w prawdziwy piekarnik.

Narażenie zwierzęcia na niebezpieczeństwo jest przestępstwem – my zaś mamy prawo działać, by zapobiec jego popełnieniu.


Dodaj komentarz

Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Kod antyspamowy
Odśwież