Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Odblaskowy

17 oraz 24 września, jak co roku, dzieci klas pierwszych gliwickich szkół podstawowych, w ramach akcji „Odblaskowy pierwszak” uczestniczyły w spotkaniach teatralnych, zorganizowanych przez gliwicką Straż Miejską, Centrum Ratownictwa Gliwice i Policję. Spotkania odbywały się w sali kina Amok. Uczestniczyło w nich łącznie około 1600 dzieci.

W trakcie przedstawienia, przygotowanego przez aktorów teatru „Nie-Wielki, czyli Pompon z Bąblem” funkcjonariusze Straży Miejskiej w Gliwicach oraz Policji wraz z aktorami przybliżyli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się w drodze z domu do szkoły oraz o konieczności przestrzegania przepisów. Gościem spotkań był także Miś Strażnik, który przypomniał najmłodszym jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.