syrenyCentrum Ratownictwa Gliwice informuje, że w dniach 14 - 15 listopada 2018 r. (termin zapasowy 16 listpada 2018 r.) Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje ćwiczenie krajowe RENEGADE - SAREX 18/II.

W ramach przedsięwzięcia zaplanowane jest przeprowadzenie testu sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności. Uruchomienie systemu na terenie miasta Gliwice uzależnione będzie od przebiegu epizodu dotyczącego naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczpospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE - stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej.

W przypadku uruchomienia testu emitowany będzie:

  • dźwięk modulowany trwający trzy minuty - OGŁOSZENIE ALARMU,
  • dźwięk ciągły trwający trzy minuty - ODWOŁANIE ALARMU.

Pragniemy zwrócić Państwa uwagę, że alarmowanie będzie miało miejsce tylko wtedy, gdy miasto Gliwice znajdzie się na trasie ewentualnego przelotu statku powietrznego.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.