Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Policjantów z III komisariatu odwiedził w tym tygodniu mały mieszkaniec Gliwic. 5-letni Alan jest wielkim pasjonatem policyjnej służby i wszystkiego, co z nią związane. Dla chorego na porażenie mózgowe dziecka wizyta w policyjnej siedzibie była niespodzianką i wielkim przeżyciem. Chłopczyk z bliska przyjrzał się pracy mundurowych i poznał kilku z nich. Jak sam powiedział, była to dla niego niezapomniana przygoda.

Mimo choroby Alan jest pogodnym i uśmiechniętym dzieckiem. 5-latek bardzo chciał spotkać się z policjantami ponieważ to właśnie Policja i jej praca cieszy się największym zainteresowaniem chłopca. Umożliwili mu to gliwiccy mundurowi, którzy zaprosili Alana i jego mamę do komisariatu III. Asp. sztab. Aneta Sokalla i st. sierż. Mateusz Piórkowski z gliwickiej komendy w III KP prowadzą minikomisariat dla dzieci.

Potem małym gościem zajęli się dzielnicowi z "trójki" – opowiadali o służbie, policyjnych zadaniach, prezentowali sprzęty, jakich na co dzień jest wykorzystywany w policyjnej służbie. Alan dowiedział się m.in. jakie są typy policyjnego umundurowania czy radiowozów oraz jak przebiega pobieranie broni i odprawa do służby. 5-latek brał nawet udział w zainscenizowanej odprawie i był „policjantem odprawiającym”. Zapoznał się także ze specyfiką pracy policjanta dyżurnego. Na koniec wizyty chłopcu wręczono drobne upominki związane ze służbą i bezpieczeństwem.

Cieszymy się, że mogliśmy spełnić chociaż jedno z marzeń Alana. Jednocześnie życzymy mu dużo zdrowia i uśmiechu, a także spełnienia jeszcze wielu marzeń.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.