Podczas długiego listopadowego weekendu policjanci gliwickiego garnizonu podjęli 482 interwencje (w ciągu czterech dni). Na autostradzie A4 doszło do jednego wypadku. Wydarzyło się 48 kolizji – tylko jedna w rejonie cmentarza. Zatrzymano ośmiu sprawców przestępstw, trzech kierujących pod wpływem alkoholu. Wśród zatrzymanych na gorącym uczynku lub bezpośrednio po zgłoszeniu byli podejrzani o kradzież, zniszczenie mienia, najście na mieszkanie, groźby karalne, narażenie człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia, prowadzenie pojazdu mimo cofniętych uprawnień.Niechlubnym rekordzistą wśród zatrzymanych na tzw. podwójnym gazie był w miniony weekend 50-latek. Wpadł 2 listopada ok. godz. 13.00 na ul. Gliwickiej w Toszku. Prowadził samochód marki Audi A6, mając w organizmie 2,1 promila alkoholu.
Z kolei 3 listopada ok. godz. 6.00 na gliwickim odcinku A4 doszło do poważnego wypadku. 22-latek kierujący toyotą RAV4, mieszkaniec województwa podkarpackiego, nie zachował należytej ostrożności i z niewiadomych przyczyn najechał na tył jadącej w tym samym kierunku ciężarówki z naczepą. Obrażeń ciała doznał kierowca osobówki oraz jego trzej pasażerowie, rówieśnicy. Wszystkie te osoby trafiły do szpitali z licznymi obrażeniami. Postępowanie prowadzi KMP Gliwice.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.