fot. Ł. Laskowski / Press Focus

15 stycznia w Arenie Gliwice odbędzie się spotkanie jednego z najlepszych klubów w Polsce – wicemistrza kraju – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z włoską drużyną Cucine Lube Civitanova w ramach Ligi Mistrzów CEV. Zapowiada się emocjonujące widowisko. Dwóch wicemistrzów stanie razem na parkiecie. Obie drużyny mają na swoim koncie po 3 punkty i będą chciały udowodnić, że są faworytem tych mistrzostw.

Drużyna ZAKSY jest już po pierwszym treningu w Arenie Gliwice. – Chciałbym pogratulować miastu, bo to jedna z największych i najpiękniejszych aren jakie kiedykolwiek widziałem w Europie. Dla mnie to zaszczyt, że możemy tutaj rozgrać ten mecz – mówił trener Andrea Bardini podczas konferencji prasowej.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w tym sezonie nie ma sobie równych. W fazie grupowej spotkają się z włoską drużyną Cucine Lube Civitanova. To niełatwy przeciwnik, który na swoim koncie ma tegoroczne Wicemistrzostwo Włoch, Wicemistrzostwo Ligi Mistrzów 2017/2018 i Wicemistrzostwo w Klubowych Mistrzostwach Świata.

Obie drużyny spotkały się rok temu podczas Klubowych Mistrzostw Świata, gdzie kędzierzynianom przyszło zmierzyć się z zespołem z Italii w fazie grupowej. Drużyny stworzyły interesujące widowisko na wysokim poziomie, które zakończyło się dopiero w tie-breaku i to po grze na przewagi. Ostatecznie Włosi wygrali, lecz zawodnicy Gardiniego zostawili po sobie świetne wrażenie. W styczniu przyjdzie im zmierzyć się jeszcze raz. Patrząc na grę ZAKSY, można śmiało powiedzieć, że może napsuć krwi Lube i skutecznie powalczyć o punkty.

Szykuje się zatem w połowie stycznia bardzo interesujące wydarzenie, które może przyciągnąć do Gliwic nie tylko kibiców kędzierzyńskiej drużyny. – Jesteśmy przygotowani na komplet publiczności tj. 13 tysięcy. Obiekt jest bardzo plastyczny, więc możemy się dostosować pod dowolne aranżację. Najważniejsza jest atmosfera, której na pewno u nas nie zabraknie – mówił wiceprezes zarządu Arena Operator sp. z o.o., Paweł Chomentowski.

Więcej informacji na stronie www.arenagliwice.com.(kr)