Recydywiści z województwa dolnośląskiego przyjechali na „gościnne występy” do naszego powiatu. Wybrali sklep na uboczu i przystąpili do włamania. Na gorącym uczynku zatrzymali ich gliwiccy stróże prawa.

Do próby kradzieży z włamaniem doszło 5 stycznia po północy. 46-latek i jego 54-letni kompan, obydwaj pochodzący z Dolnego Śląska, za swój cel wybrali jeden z marketów na terenie Sośnicowic. Mężczyźni usiłowali dokonać włamania z kradzieżą do placówki handlowej, uszkadzając ramę okna i wybijając szybę. Na gorącym uczynku zatrzymali ich policjanci z ogniwa patrolowego gliwickiej „jedynki” oraz wywiadowcy z komendy miejskiej. Informację o prawdopodobnej próbie przestępstwa przekazał stróżom prawa pracownik firmy monitorującej. Jak się okazało, sprawcy w przeszłości byli już wielokrotnie karani, a w ubiegłym roku opuścili więzienia. Tym razem wybrali sklep w Sośnicowicach gdyż, jak stwierdzili, wydawał się on im położony na uboczu i sądzili, że nie zwrócą niczyjej uwagi. Fakt, że wpadli na gorącym uczynku pokazał, jak bardzo się mylili. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Czeka ich proces karny i wyrok – od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi I KP w Gliwicach.

  • Foto poglądowe

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.