Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

autobus

22 lutego w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Walki z Depresją, na ulice naszego miasta wyjedzie żółty Antydepresyjny Autobus Edukacyjny linii A-4. To jeden z elementów kampanii edukacyjnej prowadzonej w Gliwicach na temat tej choroby.

Żółty pojazd będzie kursował od godz. 9.00 do 14.00 na tej samej trasie jaką odbywa autobus linii A4. Będzie można do niego wsiąść między innymi na przystanku: Gliwice Zajezdnia, Plac Piastów, Zwycięstwa, Jasnogórska, a także Słowackiego. Pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej będą rozmawiać z mieszkańcami o problemie depresji, o jej objawach i miejscach gdzie szukać pomocy. Na pytania pasażerów odpowiedzą psycholodzy i psychoterapeuci pracujący w gliwickiej poradni. Podróżni otrzymają ulotki informacyjne. Będą też przypinane zielone wstążeczki, symbol walki z depresją.

- Według statystyk Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) zaburzenia depresyjne są obecnie czwartym najpoważniejszym problemem zdrowotnym na świecie. Nie można tego bagatelizować- mówi Agnieszka Wilczyńska, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gliwicach

Kampania ma nagłośnić problem i zachęcić do szukania profesjonalnego wsparcia. Akcja jest realizowana przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Gliwicach oraz Zarząd Transportu Metropolitalnego.(mw)