film animowany „Buźka i Dzióbek: Jedziemy na narty”, reż. M. i P. Pestkowie (fot. materiały organizatora)

17 marca w kinie Amok rozpocznie się Festiwal Polskiej Animacji O!PLA. Podczas Dziecięcego Saloniku Filmowego z O!PLA dzieci wybiorą swoją ulubioną animację.

Tradycyjnie na seansie otwierającym gliwicką edycję festiwalu nie zabraknie konkursów i zabaw. Przede wszystkim jednak dzieci wcielą się w jurorów i zagłosują na najlepszy, ich zdaniem, film prezentowany w bloku adresowanym do młodych widzów. O nagrodę Tobołka Koziołka Matołka powalczy sześć animacji. W ramach festiwalu z myślą o najmłodszych zaplanowano jeszcze dwa niedzielne bloki filmowe – 24 i 31 marca.

Dorośli miłośnicy filmów animowanych będą mogli uczestniczyć w sumie w ośmiu seansach i blokach filmowych. Będą filmy studenckie, wideoklipy, a nawet... animowane komiksy o Gliwicach. Festiwal zaplanowano od 17 marca do 14 kwietnia. Spotkania filmowe będą odbywać się w każdą niedzielę w kinie Amok (ul. Dolnych Wałów 3). Szczegóły są dostępne na stronie amok.gliwice.pl. (mm)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.