Wczoraj w pyskowickim komisariacie zgłoszono fakt kłusownictwa w rejonie Świbia. Podczas spaceru po lesie myśliwy jednego z kół łowieckich ujawnił truchło zastrzelonego, dodajmy – w trwającym okresie ochronnym, jelenia. W sprawie wszczęto dochodzenie.

Wstępne ustalenia wskazują, że kłusownik, najprawdopodobniej przy użyciu sztucera, dokonał nielegalnego odstrzału jelenia byka. Zwierzęta, które znajdują się obecnie w okresie zrzucania poroża, są objęte okresem ochronnym i nikt nie może na nie polować. Jeleń został postrzelony prawdopodobnie pod koniec lutego – po cierpieniach padł w jednym z zagajników w rejonie Świbia.
Śledczy apelują do osób, które mają jakąkolwiek wiedzę na wspomniany temat lub podejrzenia co do kłusownika o kontakt z Komisariatem Policji w Pyskowicach. Informacje można przekazywać anonimowo na skrzynkę mailową Powiadom nas – kliknij TU.
Informującym gwarantujemy pełną anonimowość. Postępowanie w sprawie nielegalnego polowania prowadzi KP Pyskowice.

  • Stado kilkudziesięciu jeleni za płotem na zielonym polu.
  • Stado kilkudziesieciu jeleni na zielonym polu

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.