Radiostacja fot. R. Neumann, From The Sky / UM Gliwice

Od 15 do 17 marca zwiedzanie oddziałów Muzeum w Gliwicach i rezerwacja biletów na rejsy statkiem w Marinie Gliwice 4 maja będą dostępne w obniżonej o połowę cenę. Akcja jest elementem ogólnopolskiej kampanii „Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny” organizowanej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polską Organizację Turystyczną.

W piątek i niedzielę bilety w Muzeum w Gliwicach będą o 50% tańsze, a w sobotę, jak co tydzień, wystawy będzie można zobaczyć za darmo. Swoje podwoje otworzą dla turystów:

Z Mariny Gliwice 4 maja będzie można wypłynąć w rejs tradycyjnym galarem odrzańskim Samba albo zabytkowym statkiem Foxtrot. Statki będą pływać na dwóch trasach: godzinnej przez Śluzę Łabędy i Kanał Gliwicki w okolice Bumaru Łabędy i z powrotem do Mariny Gliwice albo, w wariancie drugim, do kolonii kormoranów na jeziorze Dzierżno. Ta opcja jest nieco dłuższa – trwa 2,5 godz., ale po drodze można obserwować fascynujące gatunki ptaków wodnych, na przykład kormorany, czaple i kaczki, a na brzegu wypatrywać bobry, sarny i dziki. W weekend za pół ceny, 15–17 marca, bilety na rejsy 4 maja będą o połowę tańsze. Rezerwacja będzie możliwa pod nr. tel. 608 010 383.

Więcej o atrakcjach turystycznych Gliwic można przeczytać na stronie Turystyka.gliwice.eu. (mm)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.