Wysokie kary i wizja odholowania pojazdu nie zniechęcają kierowców do pozostawienia samochodu na miejscach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Takie sytuacje często wynikają z pośpiechu, nieuwagi bądź lekkomyślności. Wczorajszego dnia podczas kontroli prawidłowości parkowania podjęliśmy interwencję wobec kierującego, który postanowił zaparkować na takim miejscu nie posiadając uprawnień. Wobec mężczyzny zostały wyciągnięte konsekwencje przewidziane prawem. Od początku roku odnotowaliśmy aż 9 takich interwencji.

Przypominamy mieszkańcom, że parkowanie na miejscu dla osoby niepełnosprawnej wiąże się z dość kosztownymi konsekwencjami. Strażnik może nałożyć na kierującego mandat w wysokości 500 zł. Za posługiwanie się w sposób nieuprawniony kartą dla niepełnosprawnych z jednoczesnym parkowaniem na miejscu wydzielonym, zapłacimy mandat w wysokości 800 złotych. W sytuacji, gdy na miejscu nie zastaniemy kierującego pojazdem, samochód zostanie usunięty, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Oprócz kwestii finansowych warto pomyśleć o osobach niepełnosprawnych, które nie będą miały możliwości zaparkowania na zajętym przez nas miejscu…


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.