Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

seniorzy Fot. Politechnika Śląska

Specjaliści z całego regionu będą rozmawiać jutro w Gliwicach o rozwoju kompetencji i umiejętności osób starszych w zakresie aktywności obywatelskiej i korzystania z nowoczesnych technologii. Konferencja na temat aktywizacji seniorów rozpocznie się o godz. 10.00.

Dyskusje ekspertów będą dotyczyć roli i znaczenia Uniwersytetów III Wieku i Politechniki III Wieku w województwie śląskim. W spotkaniu udział wezmą m.in. sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed, poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Jerzy Buzek, dyrektor Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej prof. Aleksandra Ziembińska-Buczyńska, prezes Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń UTW Wiesława Borczyk. Wśród gości nie zabraknie liderów uniwersytetu trzeciego wieku ze Śląska oraz słuchaczy Politechniki III Wieku.

Politechnika Śląska już od kilku lat posiada ofertę popularnonaukową również dla seniorów. W ramach programu Politechnika III Wieku uczestnicy mogą wziąć udział w wykładach z przeróżnych dziedzin nauki, prowadzonych przez naukowców z naszej uczelni, przeprowadzać eksperymenty w laboratoriach, pogłębiać swoją wiedzę, a przy tym doskonale się bawić. Pracownicy naukowi PŚ prowadzą również wykłady w terenie. Ostatnie tego typu spotkanie miało miejsce na początku marca w Czerwionce-Leszczynach.

Organizatorami Śląskiego Forum Uniwersytetów III Wieku i Politechniki III Wieku są zarząd Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz Politechnika Śląska. Konferencja odbędzie się w auli E w Centrum Edukacyjno-Kongresowego przy ul. Konarskiego 18 B. Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest pod linkiem.