Urządzenia czyszczące to istotny element prowadzenia wielu typów działalności gospodarczych. Bez odpowiedniego zaplecza w postaci maszyn sprzątających, w miejscach pracy panowałby nieporządek. Bałagan może wpływać na dezorganizację pracowników i przede wszystkim stanowić realne zagrożenie dla ich zdrowia. W miejscach zagospodarowanych na powierzchnie przemysłowe niezwykle często można natknąć się na rozlane substancje, które mogą sprzyjać wypadkom. Doskonałym przykładem może być tutaj zwulkanizowana guma, olej czy smar. Zadaniem maszyn czyszczących jest zapobieganie takim wydarzeniom i zachowanie odpowiednich warunków w miejscu pracy. Urządzenia sprzątające wyróżniają się licznymi interesującymi systemami, jakie zostały w nich zamontowane. Na które spośród nich warto zwrócić szczególną uwagę?

Urządzenia czyszczące — przykłady innowacyjnych rozwiązań

Zamiatarka bezpyłowa Sweepmaster 98 R to przykład maszyny czyszczącej do podłóg, która w zdecydowany sposób wyróżnia się na tle konkurencji. Jej fenomen wynika m.in. z tego, że konstrukcja silnika wykorzystuje napęd LPG, a samo urządzenia ma wyjątkowo wysoki zrzut śmieci. Maszyny do czyszczenia podłóg tego typu zostały wyposażone również miejsce siedzące dla operatora, co w zdecydowany sposób wpływa na jego komfort i wydajność podczas pracy. Istotnym elementem budowy tych urządzeń czyszczących są także lewostronne szczotki boczne ułatwiające dotarcie do trudno dostępnych zakamarków. Dach to opcjonalny element, co sprawia, że operator otrzymuje sporą dozę dowolności.

Największą innowacją technologiczną w przypadku Sweepmaster 98 R jest obecność turbiny odpylającej, która gwarantuje wysoce satysfakcjonujące efekty zamiatania. Interesującym rozwiązaniem wydaje się również rezonansowy układ wstrząsania filtra. Pozwala on zwiększyć czas pomiędzy jego czyszczeniem, co także odzwierciedla się w wydajności pracy.

Maszyna do mycia podłóg a dbanie o środowisko

W związku z rosnącą świadomością na temat ekologii ważną rzeczą w budowie maszyny myjącej posadzki wydaje się fakt generowania zerowej emisji spalin do atmosfery. Maszyny do mycia podłóg takie jak Scrubmaster B310 funkcjonują dzięki napędowi akumulatorowemu, co czyni je w pełni ekologiczną propozycją. Co więcej, opcja ta pozwala na długi czas pracy pomiędzy kolejnym ładowaniem baterii. Wydajność powierzchniowa tego urządzenia czyszczącego osiąga do 9 250 m2/h, dzięki czemu może być stosowane nawet w miejscach użyteczności publicznej o dużej licznie metrów kwadratowych.

Inną innowacyjną opcją, jaką znajdujemy we wspomnianym modelu, jest obecność bocznego systemu szorującego (w bardziej zaawansowanej wersji znajdujemy także szczotki tarczowe), który umożliwia zwiększenie pola roboczego sprzątanej powierzchni. Z kolei dwie szczotki zlokalizowane na bokach urządzenia do mycia podłóg Scrubmaster B310 pozawalają na zamiatanie śmieci o każdym rozmiarze.

Maszyny myjące podłogi do mniejszych powierzchni

Właściciele małych magazynów, warsztatów samochodowych lub hal produkcyjnych, nie muszą stawiać na rozwiązanie o bardzo dużej wydajności czyszczenia. W ich przypadku można skorzystać np. z opcji kupna szorowarki automatycznej z operatorem prowadzącym. Najbardziej zaawansowane modele zapewniają ekonomiczne czyszczenie do 4 200 m2/h.

Urządzenia do mycia podłóg tego typu są znacznie mniejsze od tych z wydzielonym miejscem siedzącym dla użytkownika. W przypadku powierzchni o niewielkiej liczbie metrów kwadratowych wydają się one zatem adekwatną propozycją.

Warto zwrócić uwagę na model Scrubmaster B30 o wydajności czyszczenie 1 900 m2/h i ekonomicznym napędem PowerFlow. Jego cechą charakterystyczną jest wspomaganie ruchu urządzenia czyszczącego przy pomocy ruchu szczotek. Oferta firmy Hako jest na tyle szeroka, że każdy jest w stanie odnaleźć w niej rozwiązanie odpowiednie dla budżetu, jakim dysponuje oraz indywidualnych potrzeb.

Urządzenia czyszczące — najbardziej interesujące funkcje