rzut Fot. piast.gliwice.pl/gks-piast

Wiktoria Drózd, zawodniczka sekcji lekkoatletycznej GKS Piast Gliwice, zdobyła złoto oraz srebro w Rybniku podczas mityngu otwarcia letniego sezonu lekkoatletycznego. Złoty medal wywalczyła w pchnięciu kulą w kategorii junior młodszy, srebrny krążek przypadł jej w rzucie dyskiem. Gratulujemy!

Wiktoria zarówno w pchnięciu kulą jak i w rzucie dyskiem pobiła swoje rekordy życiowe. Dotychczasowy rekord zawodniczki Piasta w pchnięciu kulą wynosił 11,73 m, teraz Drózd osiągnęła rezultat 11,98 m.. Dyskiem gliwicka zawodniczka rzuciła na odległość 32,63 m.
Mityngiem w Rybniku Wiktoria rozpoczęła przygotowania do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się na początku lipca. Wyniki osiągnięte na turnieju zaliczane są do mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.