wystawa fot. UM Gliwice

Wystawa „Żydzi na Górnym Śląsku” prezentowana w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich zakwalifikowała się do drugiego etapu plebiscytu na Wydarzenie Historyczne Roku. Zwycięzcę wybierają internauci.

Głosować można na stronie whr.muzhp.pl/#vote. Gliwicka ekspozycja jest nominowana w kategorii WYSTAWA. To już ostatni dzień głosowania!

Wystawa „Żydzi na Górnym Śląsku” w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich (ul. Poniatowskiego 14) składa się z tablic, gablot z eksponatami, dotykowych ekranów, a także specjalnych słuchawek, z których rozbrzmiewają wspomnienia górnośląskich Żydów. Jest nawet stylowy telewizor, w którym polska telewizja transmituje antysemickie wystąpienie Edwarda Gierka na wiecu w Katowicach w 1968 roku. Wszystkie materiały – pisane i dźwiękowe – są dostępne w dwóch językach: polskim i angielskim. Na zwiedzenie całej wystawy trzeba sobie zarezerwować minimum godzinę. Bilet wstępu kosztuje 1 zł. W soboty wejście do Muzeum w Gliwicach jest bezpłatne. Godziny zwiedzania są dostępne na stronie muzeum.gliwice.pl.